Van den Boog vertrekt bij Ajax | Ajax Nieuws | Ajax Amsterdam | Ajaxupdate.nl

Van den Boog vertrekt bij Ajax

Voorspel de wedstrijden van Ajax en ontvang 50 euro bonus

Volg Ajaxupdate.nl op Twitter | 17 april, 2011 | Gepost om 21:47 uur | 6.318 keer bekeken

De revolutie van Johan Cruijff heeft een nieuw slachtoffer geëist. Rik van den Boog is niet langer algemeen directeur van Ajax. De bestuurder heeft zondag besloten zijn functie bij de Amsterdamse club neer te leggen, zo maakt Ajax bekend.
In goed overleg met de Raad van Commissarissen heeft de statutair directeur van AFC Ajax NV besloten zijn dienstverband bij de Amsterdammers te beëindigen. Vanden Boog blijft tot 1 juni 2011 in dienst. De komende weken zal hij zijn taken in Amsterdam overdragen aan RvC-leden Joop Krant en Frank Eijken. Van den Boog was sinds 1 januari 2009 in dienst bij Ajax.

“Alle ontwikkelingen rondom het rapport van de technische klankbordgroep hebben een enorme impact op onze mensen en de organisatie, maar ook op mij persoonlijk. Het maakt het voor mij als eindverantwoordelijke onmogelijk om belangrijke beslissingen te nemen die over de komende jaren gaan. Hierdoor kan ik mijn functie niet meer naar behoren uitoefenen”, aldus Van den Boog in een reactie.

“Het is buitengewoon betreurenswaardig dat het zover is gekomen, maar wij respecteren zijn beslissing. Van den Boog heeft veel goede dingen voor Ajax gedaan en ik vind het pijnlijk te moeten constateren dat de gebeurtenissen zo’n enorme impact hebben, ook op hem persoonlijk”, zegt voorzitter Uri Coronel.

“Onder Van den Boog is Ajax een goede weg ingeslagen. We zijn uit de financiële dip gekomen en veel goede veranderingen in de organisatie zijn aan hem toe te schrijven, zoals de duidelijke organisatiestructuur en de ontwikkelingen bij de jeugdopleiding. Hij heeft daarnaast namens Ajax goede resultaten bereikt in onderhandelingen met clubs en spelers.”





Snel reageren



*