Davids kwam met van Gaal | Ajax Nieuws | Ajax Amsterdam | Ajaxupdate.nl

Davids kwam met van Gaal

Ajax Webwinkel Groot aanbod officiële Ajax artikelen in de webwinkel. Bestel direct bij dé Officiële Ajax Fanshop.

Volg Ajaxupdate.nl op Twitter | 17 november, 2011 | Gepost om 8:29 uur | 724 keer bekeken

Het plan om Louis van Gaal terug naar Ajax te halen kwam uit de koker van commissaris Edgar Davids. Dat zegt Steven ten Have, voorzitter van de Raad van Commissarissen van Ajax, vandaag in het AD. ‘Davids legde de brug naar Louis, wie anders?’

Davids maakt met Johan Cruijff, Paul Römer, Marjan Olfers en Ten Have deel uit van de raad van commissarissen van de Amsterdamse club.

Nadat het niet was gelukt om Marco van Basten naar Ajax te halen, kwam Davids met Van Gaal op de proppen. Oud-voetballer Davids en Van Gaal kennen elkaar goed. Van Gaal was trainer van het succesvolle Ajax dat in 1995 de Champions League won en waarin Davids een promimente rol vervulde.

Volgens Davids is Van Gaal de enige sterke man die Ajax verder kan helpen. Van Gaal zou tijdens vergaderingen met de vier overige leden van de raad van commissarissen hebben laten weten geen bezwaar te hebben met de aanwezigheid van Cruijff, Bergkamp en Jonk bij Ajax.

Hoe bent u in gesprek gegaan met Van Gaal? Die had al van alles afgewezen, van Feyenoord tot HSV. Hij zou nooit meer terugkeren bij Ajax, had hij gezegd.
‘Daar hebben we ons niet door laten afschrikken. Edgar Davids is als eerste contact gaan zoeken met Van Gaal. Dat lijkt me nogal logisch. Edgar heeft dat alleen gedaan en was succesvol.’

Uiteindelijk wel, vanuit uw optiek.
‘Nee, dat was gelijk al een heel goed gesprek. Het voelde in de eerste plaats goed, begreep ik van Edgar. Louis zei wel meteen dat hij geen onderdeel van een spel wilde zijn. Nou, die garantie konden wij vieren hem wel geven. Hij zei ook dat hij het alleen onder zijn voorwaarden wilde gaan doen. Niet dat hij rare en dure dingen wilde, maar wel een strakke en duidelijke leiding. We zijn erg blij met hem. Louis is een icoon, een man die met hart en ziel wil werken aan de voorwaarden voor een glanzende toekomst voor Ajax. Ik denk dat Louis heel veel van Ajax houdt. Hij brengt rust, hij kan de omstandigheden naar zijn hand zetten, hij kan Ajax weer scherp krijgen.’

Snel reageren



Secured By miniOrange