de Jong ziet Ajax graag met een 10 spelen
Volg Ajaxupdate.nl op Twitter | 9 december, 2009 | Gepost om 10:32 uur | 521 keer bekeken
Siem de Jong kwam dit seizoen tot dusver in tien duels in actie voor Ajax. Daarmee ligt de middenvelder op koers voor de doelstelling die trainer Martin Jol hem in de zomer meegaf: het spelen van twintig wedstrijden.
Een basisspeler is De Jong niet, maar ook met de huidige situatie kan hij momenteel leven. In de competitie, beker en in Europees verband sprokkelt hij zijn wedstrijden. De teller staat voor de twintigjarige voetballer voorlopig op tien duels.
“Vóór dit seizoen zei trainer Martin Jol tegen mij: Als je twintig wedstrijden speelt, ben ik tevreden. Dan doe je het goed bij mij. Zowel in de competitie, de beker als in de Europa League speel ik regelmatig. Als het zo doorgaat, haal ik dat aantal wel en kan ik tevreden terugkijken. Ik zit er in ieder geval wel vaak bij”, zegt de drievoudig B-international in Voetbal International.
“Het ligt ook aan het systeem dat we spelen. Als het 4-4-2 is en we spelen met twee controleurs op het middenveld, dan kiest de trainer vaak voor nog een controlerende speler op de bank en dan kan het gebeuren dat ik er niet bij zit. Soms vind ik het wel jammer dat we niet met een tien spelen. Het is wel mijn favoriete positie en dan zou ik misschien nóg meer aan spelen toe te komen”, aldus De Jong.
Voetbalprimeur



