Christian Poulsen vertrekt bij Ajax
Volg Ajaxupdate.nl op Twitter | 2 mei, 2014 | Gepost om 10:48 uur | 1.151 keer bekeken
Christian Poulsen neemt zaterdag na de thuiswedstrijd tegen NEC afscheid van Ajax. De middenvelder beschikt over een aflopend contract bij de landskampioen en had de kans om deze verbintenis te verlengen, maar Poulsen heeft de clubleiding van Ajax laten weten dat hij niet in zal gaan op de aanbieding die hij heeft ontvangen. De Deen zal zodoende vertrekken uit Amsterdam.
De 34-jarige Poulsen is bezig aan zijn tweede seizoen bij Ajax en kan zaterdag zijn tachtigste officiële duel voor de Amsterdammers spelen. Hij won met Ajax twee landstitels en een Johan Cruijff Schaal. “Het was een erg moeilijke beslissing, want ik heb het bij Ajax erg naar mijn zin”, zegt Poulsen op de website van Ajax. “Mijn familie ook. Mijn beslissing is met mijn hersenen genomen, in plaats van met mijn hart. Als ik dat laatste had gedaan dan had ik bijgetekend. Maar ik wil op een mooie manier afscheid nemen en dat doe ik nu, als een fitte speler met wederom een kampioenschap.”
Poulsen weet nog niet wat hij nu gaat doen: de routinier denkt aan een terugkeer naar Denemarken, maar als er een club uit een andere competitie op zijn pad komt, wil hij daarover nadenken. Poulsen begon zijn loopbaan bij FC Kopenhagen en speelde vervolgens bij Schalke 04, Sevilla, Juventus, Liverpool en Evian, voordat hij in de zomer van 2012 bij Ajax terecht kwam. De middenvelder heeft 92 interlands voor de Deense nationale ploeg achter zijn naam staan.